دو − 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تعرفه برق برای ماینینگ احتمالا ۹۰۰ تومان به ازا هر کیلووات باشد

سینا عطایی

نوشته

3 ماه قبل | بدون دیدگاه | اخبار داخلی ، رمزارز

این روزها حتما در اخبار موج زیادی از تلاش‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال یا همان ماینینگ کریپوتوکارنسی در کشور برملا شده است. سوال عموم این است که این صنعت فوق‌سودآور چقدر یارانه آن‌ها را بلعیده است و آیا قرار است که این سازکار در درجه اول اصلاح و سپس به آن رسیدگی شود یا نه. برای آغاز به نظر می رسد که قرار است تعرفه برق برای ماینینگ افزایش پیدا کند. اولین پیشنهادها این است که تعرفه برق برای ماینینگ احتمالا ۹۰۰ تومان به ازا هر کیلووات باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

قیمت برق برای استخراج به ازا هر کیلووات ۷ سنت برابر با ۹۰۰ تومان

استخراج رمزارز

استخراج رمزارز

رییس سندیکای صنعت برق با اشاره به تعیین قیمت ارز دیجیتال و استخراج بیت کوین گفت: قرار بود نرخ ارزهای دیجیتال بر اساس تعرفه برق صادراتی باشد، اما از آنجا که تعرفه برق صادراتی ثابت نیست، قیمت برق برای استخراج به ازا هر کیلووات ۷ سنت برابر با ۹۰۰ تومان اعلام شده، اما هنوز به صورت رسمی ابلاغ نشده است.

به گزارش ایسنا، در نشست خبری که امروز برگزار شد با تاکید بر اینکه سندیکای صنعت برق با استخراج ارزهای دیجیتال مخالف نیست، گفت: از نظر سندیکا استخراج ارز دیجیتال راهی برای دور زدن تحریم است، اما باید سازوکار منطقی برای آن ایجاد شود.

وی ادامه داد: ما در برابر هر موضوع نو ابتدا مقاومت می‌کنیم، اما در نهایت به فکر پیدا کردن راه‌حل می‌افتیم.

رئیس سندیکای صنعت برق در مورد تعرفه استخراج ارزهای دیجیتال گفت: ابتدا قرار بود تعرفه برق صادراتی برای آن در نظر گرفته شود، اما از آنجایی که تعرفه صادرات ثابت نیست اعداد دیگری مطرح شد و فعلاً عدد ۷ سنت اعلام شده اما به‌صورت رسمی ابلاغ نشده است.

به عقیده کارشناسان، با تعرفه برق صادراتی و نرخ برق بالای ۲۰۰ تومان،‌ استخراج بیت کوین در ایران سودآوری خود را تا حد زیادی از دست می‌دهد. البته باید دید که این تصمیم به صورت رسمی توسط دولت اعلام می‌شود یا خیر.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که باید این تصمیم اعمال شود؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# ahmad - 9,201 ترنج
  2. 2# Peiman - 7,914 ترنج
  3. 3# علی شیخ زاده - 6,124 ترنج
  4. 4# Pouya - 5,881 ترنج
  5. 5# Sajad - 5,523 ترنج
  6. 6# Mortazavi - 4,135 ترنج
  7. 7# دکتر رسول آریان - 3,786 ترنج
  8. 8# Milad7 - 3,440 ترنج
  9. 9# REZA - 3,118 ترنج
  10. 10# Amir026 - 2,928 ترنج
پربحث ترین ها
پرطرفدار ترین ها
کانال تلگرام ترنجی